Lázeňské oplatky

Lázeňství je v České republice na vysoké úrovni a kromě léčivých pramenů, se v každých lázních setkáte také s jednou vynikající pochoutkou. Lázeňské oplatky mají svou bohatou tradici a historii. Jedná se o druh sladkého pokrmu, který se vyrábí ze dvou křupavých oplatek. Uprostřed nich se nachází sladké sypání, které má různou příchuť.

Můžeme si tak dopřát lázeňské oplatky čokoládové, oříškové, skořicové a mnoho dalších. Historici říkají, že první oplatky byly vyrobeny již v 18. století. Čeští výrobci těchto oplatek se snaží o to, aby tento produkt uznala EU jako tradiční český výrobek a získal si tak zvláštní ochranu.

Karlovarské oplatky mají svou tradici

Téměř každé lázně mají i své lázeňské oplatky. Mezi jedny z nejoblíbenějších a nejznámějších patří karlovarské oplatky, jejichž historie se píše od roku 1856.

Karlovarské oplatky připomínají jedinečnou atmosféru významných lázní. Díky své výjimečné lehkosti, vůni a lahodné chuti si získaly mnoho příznivců také mezi slavnými osobnostmi. V minulosti si na nich pochutnávali například ruský car Petr Veliký, Wolfgang Amadeus Mozart či básníci Goethe a Schiller. Sladké kulaté oplatky se staly jakýmsi symbolem lázeňství, lidé je konzumují studené, ale výtečné jsou především teplé oplatky, které se úplně rozplynou na jazyku. Je to jedinečná pochoutka, která chutná opravdu každému.

Pochoutka i suvenýr z lázní

Každý návštěvník lázní si alespoň jedenkrát tuto lahůdku dopřeje. S nadsázkou lze říci, že návštěva lázeňského města bez ochutnání tradiční oplatky, by nebyla úplná. Na prodej těchto sladkých dobrot narazíte téměř na každém rohu. Každé lázeňské město má své tradiční oplatky, které se liší názvem, ale chuť je velmi podobná. Lázeňské oplatky představují také ideální suvenýr nebo dárek pro vaše blízké. V nabídce jsou také oblíbené trojhránky.