Termální lázně Rába Quelle Győr – info, vstupné, otevírací doba, ubytování

Maďarsko je oblíbenou destinací, do které se jezdí nejen za skvělou kuchyní. Dominantou země paprik a gulášů jsou maďarské termální lázně. Desítky lázní a koupališť čerpá vodu z podzemních pramenů. Mezi nimi výrazně jistě vyčnívají modernizované lázně Rába Quelle Győr.

Nově zrekonstruované lázně mají vysoké cíle. Jejich majitel zavedl vlastní hodnocení lázní, u něhož si klade za cíl jeho rozšíření po všech evropských lázních. Stupnice by měla fungovat podobně jako hotelové hvězdičky. Jak si termály Győr, Maďarsko stojí v našem hodnocení?

Termální lázně Rába Quelle Győr - 02

Nově zrekonstruované termální koupaliště Győr

Zbrusu nový vodní park se návštěvníkům otevřel v červnu 2023. Jeho dominantou bude největší sodovkovač na světě. 32 metrů vysoká tobogánová věž ve tvaru sifonu odkazuje na vynálezce sodovkače Ányose Jedlika, který v Győru zemřel.

Rekonstrukce si kladla vysoké cíle. Areál se zvětšil ze 7000 m2 na 11 000 m2 a mezi atrakcemi přibude dvoupatrové dětské království. Obnovy se dočkal také design saunového světa a bazénů. Do budoucna pak plánuje vedení také stavbu největšího letního kina v Maďarsku.

Mějte, prosíme, na paměti, že informace uvedené v této recenzi se týkají lázní před jejich otevřením. Ceny, otevírací doba i seznam atrakcí se po červnovém otevření mohou změnit. Děkujeme za pochopení.

Kde leží termální lázně Győr

Co se léčí v termálních lázních Győr?

Termální koupaliště Győr je uzpůsobené především k aktivnímu odpočinku. Vedle toho se zde ale nachází velké množství lehátek a relaxačních prostor. Klasické léčebné procedury známé z českých lázní zde ale nehledejte.

Léčivá voda v lázních Győr pozitivně působí při léčbě pohybové soustavy, chronických zápalech kloubů a svalů a při gynekologických obtížích. Lázeňský personál ovšem připomíná, že léčivé účinky lázní Győr se plně projeví až po týdenním pobytu.

Termální lázně Rába Quelle Győr - 01

Další pozitivní účinky má voda z termálů Győr na psychiku člověka. Aktivní odpočinek v teplé vodě povzbudí na těle i na mysli a dá odpočinout hlavě od stresu běžných dní. Teplá voda navíc prohřeje organismus, zrychlí metabolismus a zvýší prokrvení končetin.

Nezapomínejme ovšem na to, že termální voda není pro každého. Termály Győr nejsou vhodné pro tyto typy osob:

 • s akutním zápalem,
 • s infekčním onemocněním, zejména pak kůže,
 • s poraněnou kůži,
 • s TBC,
 • s chorobami srdce a oběhového systému.

Voda v termálech Győr

Prameny v lázních Rába Quelle Győr vyvěrá z hloubky 2000 metrů o teplotě 67 °C. Voda využívá charakteristiky řek Mošoňský Dunaj a Rába, které se ve městě Győr stékají. Každá si s sebou nese unikátní minerální strukturu, která se podílí na léčebných vlastnostech vody.

Ve vodě se nachází velký obsah hydrogenkarbonátu a chloridu. Stejně tak je obohacené o velké množství jódu, díky kterému se zapsala na seznam jódových léčivých vod.

Termální lázně Rába Quelle Győr - 07

Složení vody v termálech Győr

Prvek Značka Množství (mg/l)    
Draslík a sodík K + Na 648,8
Amonium NH 7,2
Vápník Ca 8,7
Hořčík Mg 8,1
Železo Fe 0,16
Chlor Cl 475
Jod I 1,26
Fluor F 1,15
Uhličitan uhličitý HCO3 951,6
Síra S 0,34
Metaborita HBO3 3
Kyselina křemičitá H2SiO3 60,84
Oxid uhličitý CO2 13,2

Bazény v lázních Rába Quelle Győr

Od června 2023 se návštěvníci mohou těšit na nově zrekonstruované bazény s moderním zázemím. Pro návštěvníky se otevře 9 venkovních a vnitřních bazénů s termální vodou.

Hlavní dominantou jsou tři léčivé bazény s celoročním provozem. Příjemnou atmosféru navodí hvězdný léčivý bazén simulující noční náladu pod širým nebem. Jemu ale zdatně kontrují léčivý bazén se šachovnicí přímo uprostřed vodní plochy a klasický velký léčivý bazén.

Termální lázně Rába Quelle Győr - 06

Léčivé bazény v termálech Győr

Teplota Hloubka
Hvězdný léčivý bazén 37 °C 0,9 m
Léčivý bazén se šachovnicí 37 °C 0,9 m
Velký léčivý bazén 36 °C 1,25 m

Nejen děti si užijí pět zážitkových bazénů. V nich se nachází umělé vodopády, tobogány, masážní trysky a další atrakce. Nechybí ani zážitkový bazén s vodním barem, ve kterém se občerstvíte alko i nealko nápoji přímo ve vodě.

Pro ty nejmenší je připravený dětský bazén do šesti let. V ní je možnost hry s vlastními hračkami a sklouznutí na malé skluzavce. Na suchu si pak děti užijí pobyt v dětském hracím koutku, který je součástí areálu.

Termální lázně Rába Quelle Győr - 05

Teplota Hloubka Atrakce   
Zážitkový bazén s vodopádem 36 °C 1,27 m Obří umělý vodopád, gejzíry, ležící masáž
Zážitkový bazén s vodním barem 36 °C 1,25 m Bar v bazénu, vodní vír, vodotrysky
Zážitkový venkovní relaxační bazén 36 °C 1,25 m Propojení s vodním barem
Zážitkový bazén ve tvaru válce 36 °C 1 m Podvodní masáž chodidel, trysky na záda
Venkovní bazén s vodopádem 36 °C 1,25 m 68 metrů dlouhý vodopád, masírovací trysky, jeskyně
Dětský bazén do 6 let 36 °C 30 cm

Sauny v termálech Győr

Saunový svět v lázních Győr se nachází ve dvou podlažích. Na prvním se nachází rozlehlá venkovní zahrada s relaxačním prostředím. Ve dvou finských saunách se provádějí pravidelné saunové seance a nechybí u nich ochlazovací bazén se sprchou.

Druhé podlaží návštěvníkům nabídne dvě infrasauny, tři finské sauny, parní, solární a solnou kabinu. Vedle nich najdete vyhřívanou lavici a prostornou odpočívárnu.

Saunový svět podléhá několika pravidlům:

 • Zákaz vstupu mladším 14 let
 • Zákaz konzumace jídla a pití

Termální lázně Rába Quelle Győr - 04

Ceník a vstupné v lázních Rába Quelle Győr

Lázně Rába Quelle Győr umožňují zakoupení několika druhů vstupného. Ceník, podobně jako další termální lázně v Maďarsku, rozlišuje mezi vstupným ve všední dny a v sobotu, neděli a svátek.

Celodenní vstupné

Všední den 3100 Ft
Sobota, neděle, svátky 3900 Ft
Děti do 3 let bez ohledu na den 200 Ft

Kromě celodenního vstupné zahrnuje ceník i výhodnější tříhodinnové vstupy. V takovém případě si ale hlídejte hodinky. Za každou započatou hodinu zaplatíte o 400 Ft více.

Tříhodinové vstupné                                          

Všední den 2700 Ft
Sobota, neděle, svátky 3500 Ft

Z pobytu v lázních Győr budou mít radost senioři i studenti. Těm se věnuje speciální ceník, který nabízí zvýhodněné ceny pro tyto skupiny. Za seniory v tomto případě lázně považují muže nad 65 let a ženy nad 62 let. Studenti při vstupu musí předložit platný doklad o studiu.

Zvýhodněné vstupné pro studenty, seniory a děti mezi 3 až 18 roky

Všední den 1900 Ft
Sobota, neděle, svátky 2600 Ft

Peněženku ale ještě nezavírejte. Speciální vstupné má saunový svět. Ceník vstupného do saunové zahrady je 2500 Ft v sobotu, neděli a svátek a 1900 Ft ve všední dny. Samotná saunová seance stojí 500 Ft. Zvýhodněné vstupné do sauny a lázní nabízejí speciální balíčky.

Balíček relax (sauna + lázně)

Všední den 3700 Ft
Sobota, neděle, svátky 4100 Ft

Stejně jako všude jinde si připlatíte i za skříňku – ta stojí 200 Ft, cena ale platí pouze v sezoně od června do srpna. Pokud si nepřinesete vlastní ručník, jeho pronájem vás bude stát 700 Ft a počítejte také s vratnou kaucí.

V areálu lázní lze platit bezkontaktní platební kartou nebo v hotovosti. Obsluha přitom přijímá měnu eura i maďarské forinty. Jediné místo, kde se bez hotovosti neobejdete, je vodní bar, který z logický důvodů bere pouze hotovost.

Vstupné je pouze orientační. Ceny mohou být po příjezdu odlišné a doporučujeme vždy kontrolovat na oficiálních stránkách termálů.

Otevírací doba lázní Rába Quelle Győr

Termály Győr, Maďarsko jsou otevřeny po celý rok včetně nedělí a svátků. Otevírací dobu během svátků, zejména pak těch vánočních a velikonočních lázně stanovují individuálně. Jaké je otevírací doba v maďarské svátky se proto informujte předem.

Otevírací doba v termálech Győr

Pondělí až pátek, neděle 10:00 až 18:00
Sobota 10:00 až 19:00

Možnosti ubytování v lázních Rába Quelle Győr a okolí

Lázně Rába Quelle Győr mají vlastní možnost ubytování. Je jí čtyřhvězdičkový hotel RQ Boutique & Unique nacházející se přibližně 150 metrů od lázní. Hotel poskytuje 17 pokojů, hosté zde tak mají dostatek soukromí a mohou se těšit na bohaté snídaně formou švédských stolů.

Na druhé straně řeky Rába se nachází Danubius Hotel Raba. Tento hotel klasického střihu oslní svojí historickou architekturou. Uvnitř hotelu se navíc skrývá prostorná pivnice s 25 druhy belgických piv a maďarskou kuchyní. Od lázní je vzdálen přibližně 1 km.

Pokud toužíte po netradičním ubytování, navštivte Arany Szarvas Fogadó és Drakes Pub. Apartmánové ubytování se nachází v nenápadné chatce na ostrově na řece Rába. Z prostorných pokojů budete mít dechberoucí výhled přímo na biskupský hrad v centru města. K lázním to pak máte přibližně 280 metrů.

Další možnosti ubytování poblíž lázní:

 • Nest – tříhvězdičkový hotel přibližně 1 km od lázní se skvělým hodnocením.
 • Baross Boutique Apartman – designový apartmánový hotel v centru města, přibližně 700 metrů od lázní.
 • Duna Panzió – penzion na břehu Dunaje, přibližně 1 km od lázní. Skvěle hodnoceno návštěvníky.
 • Hotel Klastrom – velmi oblíbený hotel vzdálen jen 500 metrů od lázní a 5 minut od hlavních zajímavostí města.

Termální lázně Rába Quelle Győr - 09

Recenze a zkušenosti návštěvníků

Na počátku je třeba říct, že recenze a zkušenosti návštěvníků se zakládají na návštěvě lázní Győr před rekonstrukcí. Současné zkušenosti návštěvníků se proto mohou lišit.

Recenze zákazníků oceňují termální koupaliště Győr a jejich vstřícnost k dětem. Vzhledem k jejich poloze nedaleko České republiky se zde hosté cítí jako doma. Lázně jsou podle nich spíše zábavní, mnoho plavání si zde neužijete.

Na druhou stranu je ale třeba počítat s vyšší návštěvností, která se podepíše na delších frontách a přeplněných bazénech. Některé recenze návštěvníků si stěžují také na nedostatek ručníků k zapůjčení a množství lehátek.

Příjemný pobyt ve městě Győr

Osmé největší maďarské město nenabízí pouze lázně Rába Quelle Győr. Historické město se nachází na strategickém soutoku dvou maďarských řek, a proto se stalo svědkem mnoha dějinných zvratů.

Velkou část města přesto tvoří turistika. Mezi turistické památka zcela jisté patří historické centrum města, zoologická zahrada, vrch Kátaplan s biskupským hradem a Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Za zmínku také stojí Královská ulice s Napoleonovým domem, která na vás dýchne atmosférou Starého Města v Praze.

Pobyt v termálech Győr si užijí rodiny s dětmi i starší rekreanti. Ubytování se nachází kousek od lázní a vstupné je více než příjemné. Díky právě probíhající modernizaci se hosté navíc mohou těšit na návštěvu termálů, které se řadí mezi nejhezčí termály v Evropě.

Město Györ je také městem různých festivalů a slavností. Oblíbený tu je především balet (balet Györ, národní divadlo, filharmonie Györ). O moc nepřijdou ani návštěvníci areálu termálních lázní, kde jsou pravidelně pořádány koncerty a společenské akce pro návštěvníky. V létě se ve městě Györ koná mezinárodní festival hudby za účasti umělců z celé Evropy.

Fotogalerie:

Zdroj fotografií: rabaquelle.hu/en

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 comments