Györ

Termální lázně Maďarsko – Györ se nachází cca 60 km na jih od Bratislavy mezi Budapeští a Vídní. Cesta z Prahy trvá cca 5,5 hodiny a za tuto dobu musíte ujet délku cca 430km. Termální lázně Györ jsou poměrně nové, byli otevřeny teprve v roce 2003. V roce 2007 přibyl v areálu nový saunový svět. Přesto si již lázně získali srdce mnoha stálých návštěvníků, kteří sem vyrážejí zregenerovat své tělo, mysl a nabrat nové síly do všedních starostí života. Oficiální název lázní nese jméno Rába Quelle Gyógy, lázeňská turistika a vodní park.

Termální voda v lázních vyvěrá z hloubky 2000 metrů o teplotě 63°C. Voda je bohatá na jodid a hydrogen-uhličitan. Návštěva termálních lázní Maďarsko – Györ se doporučuje při léčení kostí a kloubů, gynekologických potížích a zánětech, nemocích zažívacího ústrojí a štítné žlázy. Doporučuje se také pro léčbu neinfekčních kožních nemocí a paradentózy.

Město Györ – informace

Město Györ ovšem není žádným trpaslíkem. S více než 130 000 obyvateli je to jedno z největších měst v Maďarsku, které skrývá kulturní a architektonické bohatství. Zajímavostí je, že před 2500 lety zde Keltové pojmenovali město Arrabona. V centru města Györ naleznete barokní dochované památky, mezi nimiž nechybí kostel, muzeum, palác a úzké uličky. Při procházení města vás budou lákat desítky restaurací, kaváren a pohostinství.

Město Györ je také městem různých festivalů a slavností. Oblíbený tu je především balet (balet Györ, národní divadlo, filharmonie Györ). O moc nepřijdou ani návštěvníci areálu termálních lázní, kde jsou pravidelně pořádány koncerty a společenské akce pro návštěvníky. V létě se ve městě Györ koná mezinárodní festival hudby za účasti umělců z celé Evropy.

Areál termálních lázních Györ

V celém areálu najdete hned několik bazénů, které můžeme rozdělit na dvě základní kategorie.

První kategorií jsou zážitkové koupaliště, nabízející 5 bazénů, 2 tobogány o délce 64 a 38 metrů. V těchto bazénech je možné využívat doprovodné atrakce – gejzíry, chrliče vody, masážní gejzíry, jeskyně či vodopády. Celkem v této časti najdete podobných zážitků čtyřicet. Samostatným zážitkem je potom návštěva romantického bazénu, kde můžete relaxovat se svým protějškem v tmavém prostředí i za bílého dne. Samozřejmostí je dětský koutek a bazén.

Druhou kategorií jsou termální bazény a koupaliště, ty zde najdete celkem tři. Teplota termální vody se pohybuje nad 30°C, v některých případech dokonce 36°C.

Samostatným celkem jsou dvě saunové zahrady s celkem 9 saunami – 5 finských saun, 2 parní sauny, aromaterapy sauna či infrasauna. Můžete také vyzkoušet solnou jeskyni, jakuzzi a 4 masážní křesla.

Zajímavé služby

Využít můžete služeb zdejších profesionálních masérů. Masáž totiž působí pozitivně na organismus našeho těla, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje ochablé a bolestivé svalstvo a působí velice dobře na psychiku člověka. Masáže můžete v areálu pořídit již od 387,-Kč.

Mezi další zajímavé služby, které jsou připraveny pro návštěníky termálních lázní Györ patří bezplatné parkování pro 500 vozidel či venkovní masážní místnost, ta už je ovšem zpoplatněna.

Otevírací doba

  • Od neděle do čtvrtka: 9:00 až 22:00
  • Pátek, sobota a státní svátky: od 9:00 do 21:00

Ceník a vstupné do termálů (aktualizováno pro rok 2016)

  • Celodenní vstupné: 2950 FT, cca 253,-Kč
  • Vstupné na 3 hodiny: 2700 FT což je cca 232,-Kč
  • Celodenní vstupné – důchodci a studenti cca 210,-Kč
  • Saunová zahrada pouze s platnou vstupenkou cca 190 Kč
  • Děti do 14 let platí cca 163,-Kč za za celodenní vstupenku

Zajímavá je možnost tzv. rodinného vstupného (2 dospělí + 1 dítě) za cenu 568,-Kč (celodenní vstupné). Využít můžete také akci na sobotní a páteční večer „od 17:00 do 21:00“, kdy je vstup do termálních lázní zlevněn a stojí v přepočtu 2500 FT (215,-Kč).

Samostatně se platí vstupy do zahrady saun, je třeba mít ovšem zakoupenu také hlavní vstupenku do lázní. V zahradě saun se nachází 5 finskych saun, 1 parní kabina, perličková koupel, 2 ponorné bazény, frigidárium, aromaterapeutická sauna, infrakabina, teplé lavice, solná jeskyně a cena je cca 190,-Kč navíc ke vstupence.

Vstupné je pouze orientační. Ceny mohou být po příjezdu odlišné a doporučujeme vždy kontrolovat na oficiálních stránkách termálů.

Ubytování Gyor

Připravily jsme pro vás nabídku pobytů v termálních lázních Gyor za zvýhodněné ceny a mnohdy včetně dopravy. Podívejte se sami, jaké možnosti máte.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 comments