Harkány

Termální lázně Harkány mají více než 180ti letou tradici. Od roku 1823 vznikali ve městě dokonce spisy o účincích termálních lázní na tělo člověka. Nachází se na jihozápadě Maďarska a díky svému středomořskému podnebí mají rozhodně co nabídnout. Již v minulosti bylo toto místo předurčeno k léčení. Pouze lázně Harkány mají to privilegium, že se mohou pyšnit největší koncentrací síry v termální vodě na světě. Navíc celý region láká turisty i na krásnou okolní přírodu a více než 2100 hodin slunečního svitu ročně. Celý areál termálních lázní zaujímá plochu 13,5 ha.

Zajímavostí je, že před mnoha lety se městu Harkány přezdívalo „páchnoucí louka“ díky vysokému obsahu síry. Bylo zjištěno, že lidé pracující na vyvřelém bahně byli zázračně vyléčeni z potíží revmatu. Lázně jsou tak vhodné pro léčení pohybového ústrojí, lupénky, jsou vhodné při gynekologických potížích, zánětlivých onemocněních a poúrazových stavech. Pokud budete mít zájem o odbornou pomoc jsou pro vás připraveni odborníci na slovo vzatí a to především co se bolestí pohybového ústrojí týče.

Lázně Harkány – termály i zajímavosti v okolí

Jako výlet můžete zvolit město Pécs, které je vzdáleno cca půl hodiny jízdy. Najdete tu především historii z dob Turecka. Jste-li milovníkem lahodného moku zvaného víno, nebudete zklamáni. Víno je v Harkánech a jeho okolí přímo proslavené. V takovém případě vám doporučujeme navštívit město Villány.

Areál v termálních lázních Harkány

Teplota vody v léčivých bazénech se pohybuje od 34 ° C do 36 ° C. V klasických bazénech s normální vodou potom od 24 ° C do 35 ° C. V celém areálu je otevřen také velký venkovní termální bazén, který funguje po celý rok. Prostředí areálu je velké a nabízí možnost pobýt na některé z několika stovek laviček. Přilehlý park je zase vhodný pro poležení na slunci či ve stínu. Celkem v lázních Harkány nalezneme několik venkovních bazénu a vířivek. Uvnitř v části zvané THERMAL SPA nalezneme 7 bazénu včetně vířivek a malý bazénků. Celková plocha vody zaujímá 5000 m čtverečních a hloubka vody se pohybuje od 1,1 m do 1,53 metru.

Fotografie – termální lázně Harkány

[symple_spacing size=“40px“]
[symple_button class=“large“ color=“green“ url=“https://www.spamagazin.cz/out/harkany“ title=“Pobyty v lázních Harkány“ target=“blank“ border_radius=““]Klikni pro nabídku pobytů v lázních Harkány[/symple_button]
[symple_divider style=“fadein“ margin_top=“15px“ margin_bottom=“35px“]

Zajímavé služby

Mimo klasických služeb jako jsou různé masáže (medová masáž, vakuová masáž, zdravotní atd.) jsou v nabídce také zdravotní služby, akupunktura, baňkování a spousta dalších léčebných procedur. Každý den se koná gymnastické cvičení pro všechny věkové kategorie. Tato služba je zdarma a může se jí zúčastnit třeba celá rodina.

Pro hosty je v termálních lázních Harkány k dispozici hned 20 restaurací, 15 barů a téměř 60 dalších obchodů a obchůdků.

Otevírací doba

  • Otevírací doba venkovní části lázní je od 9:00 do 20:00 každý den od června do října. Od 21. září do konce dubna jsou venkovní bazény zavřené a v mezidobý musíte počítat s omezením otevírací doba do 18:00. Vnitřní část zvaná THERMAL SPA je otevřena od 9:00 do 18:00 každý den.

Ceník vstupného pro rok 2016

Dle dostupného ceníku, platného pro rok 2016 jsou ceny následující.

Vstup do venkovní části:

  • Dospělí, celý den: cca 140,-Kč (1600 Ft)
  • Senioři 62+: cca 120,-Kč (1600 Ft)
  • Odpolední vstupné od 15:00: cca 105,-Kč
  • Dětské: Pokud vlastníte ONYF kartu je možné uplatnit slevu od 6 do 18 let: 120,-Kč

Vstup do části nazvané THERMAL SPA:

  • Dospělí: cca 252,-Kč (2 900 Ft)
  • Senioři 62+: cca 191,-Kč (2200 Ft)
  • Odpolední vstupné od 14:00: cca 191,-Kč
  • Dětské: Pokud vlastníte ONYF kartu je možné uplatnit slevu od 6 do 18 let: 191,-Kč

Je možné si zaplatit také jednu z mnoha dostupných služeb. Thajské masáže se dle typu pohybují v cenové kategorii od 392,-Kč (30 minut). Je možné také využít místní saunu.

Mezi dalšími službami, které stojí za jmenování je možnost půjčit si uzamykatelnou skříňku, lůžko, ručník, dámské plavky či deku.

Ubytování Harkány

Hledáte ubytování v termálních lázních Harkány? Vyberte si z námi nabízených a hosty prověřených hotelů a pobytů.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *