Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov se mohou pyšnit více než stoletou tradicí, necelými třemi tisíci obyvateli a také pojmem, jehož unikátnost je známa po celém světě. Jedná se totiž o první radonové lázně na světě. Po mnoho staletí je znám účinek, který radon přináší našemu tělu a ten tkví především v energii a minimalizaci chemických látek.

Lázně Jáchymov leží v samém údolí nerostného bohatství Krušných hor na severozápadě České Republiky a jsou součástí Karlovarského Kraje. O slávu města se postarali manželé Curieovi, kteří z jáchymovské uranové rudy izolovali rádium. Výrazně tak přispěli k dnešní podobě, kterou lázně Jáchymov jako první radonové lázně na světě zaujímají. Radon je výrazným pomocníkem při onemocnění pohybového ústrojí a některých nervových chorob. Lázně Jáchymov si získali své návštěvníky nejen díky radonu, ale také scenérii, kterou je možné z města obdivovat. Radon se těží v dole Svornost, který vznikl již v roce 1518, kde společnost zaměstnává dokonce dvacítku horníků. Radon se vyskytuje v hloubce cca 500 metrů a je čerpán ze čtyř pramenů:

pramen Curie – vydatnost 30 l/min – teplota 29 °C – obsah radonu 5 kBq/l
pramen C1 – vydatnost 30 l/min – teplota 29 °C – obsah radonu 11 kBq/l
pramen Běhounek – vydatnost 300 l/min – teplota 36 °C – obsah radonu 10 kBq/l
pramen Agricola – vydatnost 10 l/min – teplota 29 °C – obsah radonu 20 kBq/l

Lázně Jáchymov

Lázně Jáchymov provozuje Léčebné lázně Jáchymov a.s. po více jak 18 let a díky neustále inovaci postupů, vyšetřovacích metod se můžete těšit na opravdu výjimečnou lázeňskou péči. Lázně Jáchymov se těší stále větší poptávce a díky tomu jsou ve městě budovány nové projekty a ubytovací zařízení.

Každoročně navštíví lázně Jáchymov více jak 20 000 turistů o které se stará na 600 zaměstnanců společnosti. Cílem bylo vytvořit takové lázně, které by uspokojili potřeby návštěvníků. To se povedlo a průměrně zde stráví pacient na 17 dní pobytu, přičemž je známo, že se klienti vrací. Výjimkou tak nejsou návštěvníci, kteří strávili v lázních Jáchymov i více jak 30 pobytů.

Lázeňské domy / Ubytování Jáchymov

Lázeňské domy a hotely poskytující komplexní lázeňskou péči svým zákazníkům, znamená lázně, ubytování i stravováni v jednom objektu.

Kliknutím na jednotlivý lázeňský hotel / dům zjistíte více informací o objektu s možností objednávky ubytování.

Radium Palace – postaven v roce 1912, neoklasicistický hotelový palác
Akademik Běhounek – postaven v roce 1975, 6 nadzemních a 3 podzemní podlaží
Curie – postaven v roce 1992, spojen s lázeňskými doma Praha a Elektra krytým přechodem
Praha– postaven jako hotel Miracle v roce 1902, v roce 2001 proběhla rekonstrukce pokojů
Elektra – postaven kolem roku 1900, spojen s hotelem Curie, rekonstrukce v roce 2003
Astoria – postavený na začátku 20. století, nachází se v samém srdci Jáchymova

Lázně Jáchymov – co se zde léčí

[symple_box color=“gray“ text_align=“left“ width=“100%“ float=“none“] Radonová voda je vhodná pro léčení pohybového ústrojí, kloubů, nervového systému páteře, kožního onemocnění. Své neduhy sem jezdí léčit také pacienti po operacích a úrazech. Nachází se zde také specialisté na léčbu Bechtěrevovy choroby.
[/symple_box]

Lázně Jáchymov a jeho okolí

Jáchymov nejsou pouze lázně ale také mnohem pestřejší nabídka aktivit. V zimních měsících jsou v Jáchymově a jeho okolí oblíbené zimní sporty, lyžování v Neklidu, na Božím Daru či Klínovci. Pro běžkaře je zde připraveno několik běžeckých tratí vedoucích po celém Krušnohoří.

Na své přijdou i milovníci pěší turistiky a cykloturistiky. Pro ty jsou tu připraveny značené trasy různých obtížností. V okolí Jáchymova lze hrát tenis či 18ti jamkový minigolf u penzionu Lanti.

Aquacentrum Agricola

Po mnoha desetiletích je nám ctí představit vám moderní aquacentrum Agricola, které bylo nově vybudováno pro návštěvníky. Obsahuje bazén se dvěma plaveckými drahami o délce 25 metrů, Kneippuv chodník, rehabilitační bazének, tobogán, venkovní terasu, finskou saunu, parní box a dětský bazének s tobogánem. Součástí komplexu je také solná jeskyně a možnost nechat si udělat jednu z mnoha nabízených masáží.

Otevírací doba:
Pondělí 13:00 až 21:00
Úterý až neděle: 10:00 až 21:00

Ceník:
Dospělí 1 hodina: od 90,-Kč (sauna od 40,-Kč)
Dospělí 2 hodiny: od 150,-Kč
Dítě do 12 let – 1 hodina: od 50,-Kč
Host lázní od 40,-Kč

Pobyty v lázních Jáchymov

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *