Lázně Piešťany

Termální lázně Pišťany patří mezi největší poskytovatele lázeňských služeb na Slovensku. Jejich historie sahá až o více jak 200 let zpět do minulosti. Díky termálním pramenům, které zde vyvěrají z hloubky 2000 metrů o teplotě 67-69 °C jsou dnes Piešťany vyhledávaným lázeňským centrem turistů z celé Evropy.

Termální prameny obsahují zvýšený výskyt síry, z tohoto důvodu je voda vhodná pro léčení nemocí pohybového ústrojí, nervového systému, pooperačních a poúrazových stavů, skoliózy, revmatických potížích a v poslední době prospívá léčba v termálních lázních Piešťany také při obezitě. Celý areál se nachází na tzv. „kúpelnovém ostrove“, kde máte k dispozici řadu lázeňských domů a hotelů v nichž se nachází jednotlivé možnosti relaxace a léčby. K dispozici je více jak 60 různých léčebných, relaxačních a odpočinkových programů a procedur, stačí si pouze vybrat. Mimo těchto léčebných procedur jsou termální lázně Piešťany vhodné také jako víkendové wellness pobyty pro celou rodinu.

Léčebné koupele

Lázně Piešťany jsou nejčastěji využívány pro léčbu již zmíněných onemocnění. Nejdříve projdete kompletní vstupní prohlídkou, při které lékař určí rozsah a identifikaci onemocnění. Zároveň vám lékař navrhne léčebné procedury různého charakteru. Během léčby máte k dispozici v ceně ubytování stravu, zdravotnické prohlídky, vstupy do bazénů a řadu dalších služeb a bonusů.

Relaxace a wellness v Piešťanech

Pokud si potřebuje pouze odpočinout, lázně Piešťany nabízejí i tuto možnost. Díky termálnímu areálu zregenerujete vaše tělo a mysl. Dále můžete využívat služeb termálních domů, kde podstoupíte odpočinkové procedury a odbouráte stres každodenního života. Vyrazte do blízkého okolí, zahrajte si golf, tenis či se zajděte prohřát do sauny. Mezi zajímavé možnosti patří výlet lodí po řece Váh, návštěva blízkých měst Nitry a Trnavy, které se přezdívá slovenský Řím. Oblíbené jsou také ochutnávky vín v městečku Modra.

Že patří termální lázně Piešťany mezi nejoblíbenější lokality dokazuje řada známý osobností z historie a současnosti, které se v lázních zastavily a pobývali. Mezi jinými zde své volné chvíle trávil například Edward Beneš, Vlasta Burian, skladatel Johann Strauss ml., z dnešní doby například modelka Claudia Schiffer, hokejista Jaromír Jágr, bývalí pilot F1 David Coulthard a spousta dalších slovenských celebrit.

Areál termálních lázní Piešťany

Kompletní léčebné, sportovní a wellness služby naleznete na tzv. „termálním ostrově“ kde máte k dispozici jednotlivé termální domy a termální hotely ve kterých je možné se také ubytovat.

Nejstarším komplexem jsou Napoleonské koupele, které vznikly v roce 1822 až 1826. Komplex prošel řadou nákladných rekonstrukcí. Dnes jej využívají především hosté přilehlých partnerských hotelů.

Termální dům Irma je světovým unikátem. V termálním léčivém bazénu zde totiž na jeho dně najdete originální sirné bahno. Irma byla vybudovány v roce 1912.

Termální koupaliště Eva nabízí jak krytý tak venkovní bazén. Lidé sem často jezdí plavat. V areálu najdete doplňkové služby mimo jiné tenisové kurty, plážový volejbal či streetball.

Mezi další oblíbená místa patří termální jezírka, ve kterých rostou lekníny a dokonce také Viktoria královská. Lidé často míří na golf, do společenského centra, k Trojanovu pramenu či ke kolonádovému mostu na ostrov termálních koupelí v Piešťanech.

Zajímavé služby

Vedle 60 léčebných a relaxačních služeb máte možnost vybrat si z nabídky doplňkových aktivit. Na samotném léčebném ostrově se nachází 9ti jamkový golf a tenisové kurty. Oblíbené jsou procházky po celém ostrově. Rozhodně se zde nudit nebudete.

Otevírací doba

Otevírací dobu jednotlivých koupališť IRMA Health SPA, BALNEA Health SPA a NAPOLEON Health SPA naleznete na oficiálních stránkách Kúpele Piešťany.

Koupaliště a termální domy se většinou během prosince a ledna uzavírají.

Ceník vstupného pro rok 2016

Kompletní ceník jednotlivých procedur, masáží a dalších doplňkový služeb naleznete ZDE:

Ubytování Piešťany

Hledáte ubytování v jedné z nejvyhledávanější lázeňských lokalit na Slovensku v lázních Piešťany? Připravily jsme pro vás nabídku hotelů, penzionů a apartmánů všech cenových kategorií. Ať už hledáte kvalitnější ubytování v lázních Piešťany s kompletní péči a nadstandardními službami či jen místo pro odpočinek, doufáme, že doporučené ubytování splní vaše požadavky.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *