Termální lázně Bardejov

Lázně Bardejov leží v krásném prostředí Nízkých Beskyd. První zmínka o lázních sahá až do roku 1247. V té době již obyvatelé věděli, že termální prameny vyvěrající ze země jsou léčivé. Během 19. století prošla řada budov i komplexů rozsáhlými moderními rekonstrukcemi a lidé zde čerpali vodu již ze 13 pramenů. Dnes jsou lázně Bardejov vyhledávané jak místními, tak zahraničními turisty. Díky pěší zóně se lázně stali nejen centrem léčení různých nemocí, ale také rekreačním střediskem pro celé rodiny. Najdeme tu klasický pohled na lázeňské město, které protíná lázeňská kolonáda.

Termální lázně Bardejov léčí zejména onkologické choroby, nemoci oběhového a trávicího systému, nemoci močových cest a také choroby z povolání. Ovšem do lázní Bardejov si jezdí odpočinout i celé rodiny s dětmi.

Bardejovské kúpele

Lázně Bardejov jsou určeny především pro léčení nemocí a odpočinku. V nabídce nalezneme standardní služby jako sauny, masáže všeho druhu, různé terapie či možnost relaxace v solné jeskyni. Celý komplex je protkán různými hotely, které nabízejí léčebné balíčky pod vedením specialistů, kteří zjistí a budou se snažit vyřešit váš zdravotní problém.

Novějším přírustkem v Bardejovských lázních je nový termální dům Astória s prvkami secese a kongresový hotel Alexander ****, zrekonstruovaný hotel na nejvyšší úrovni. Mnoho domů je také zasazeno do nejstaršího lázeňského parku na Slovensku. Nachází se zde 17 minerálních pramenů z nichž se dá voda také pít a proto je vhodná pro léčení trávicího ústrojí. Největším z pramenů je Herkules.

Pokud spojíte koupání v lázních Bardejov s výlety do blízkého okolí, rozhodně nebudete litovat. Mezi oblíbené výlety patří zřícenina hradu Zborov ze 13 až 14. století, řecko-katolický kostel Bardejov z roku 1901. Příjemným výletem je také možnost navštívit městské hradby města Bardejov, jedná se o jedno z nejzachovalejších gotických městských opevnění.

Otevírací doba

  • Letní koupaliště od 8:00 do 19:00 / Pondělí: 13:00 až 19:00
  • Jednotlivé wellness a termální domy mají své otevírací doby.

Ceník vstupného pro rok 2016

Ceník vstupného na letní koupaliště s vyhřívanými bazény. Otevřeno do září.

  • Letní koupaliště vstupné – dospělí: 4 € od 8:00 do 19:00
  • Letní koupaliště vstupné – děti do 15 let: 2 € od 8:00 do 19:00
  • Letní koupaliště vstup v sobotu, neděli a o svátcích: 5 € dospělí, děti do 15 let za 2,5

Jednotlivé termální služby a domy mají své ceníky, proto je nesmysl zde nějaké ceny uvádět.

Ubytování lázně Bardejov

Hledáte ubytování v lázních Bardejov? Máme pro vás nabídku kvalitních hotelů se slevou a wellness službami v ceně.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *