Lázně Jeseník

Lázně Jeseník za svůj vznik mohou děkovat jedné osobě, která tamní vodní prameny zkoušela na sobě a díky tomu si vlastně zachránila život. Pojďme nahlédnout pod pokličku lázní Jeseník, které ročně navštíví kolem 15 000 spokojených klientů.

Proslulý léčitel Vincezn Priessnitz, po kterém jsou pojmenované samotné lázně, jako Priessnitzovy léčebné lázně, se narodil v roce 1799 v malé vesničce poblíž Jeseníků. Účinnost léčivých pramenů zkoušel na sobě, a když se díky tomu vyléčil ze svého zranění, začal následně léčit i ostatní nemocné. V roce 1822 tak založil první vodoléčebný ústav na světě s názvem Lázně Jeseník. Vincezn Priessnitz v Jeseníku postavil kamennou budovu s jednoduchými káděmi, kam se přiváděla teplá a studená minerální voda. Za touto léčbou za ním jezdili lidé z celého světa, kteří podle jeho vzoru následně nechali vzniknout řadu vodoléčebných ústavů po celé Evropě. A co vůbec Lázně Jeseník léčí?

Priessnitzovy léčebné lázně

Priessnitzovy léčebné lázně léčí především onemocnění horních a dolních cest dýchacích, onemocnění nervové soustavy, poruchy výměny látkové a kožní onemocnění. V dnešní době obsahují celou řadu procedur, které se v lázních Jeseník nachází. Ty nejdůležitější jsou koupele. Koupele se solí z Mrtvého moře, aromatické, pěnivé a vířivé s rašelinou, bylinné a perličkové, rašelinové s obličejovou maskou, koupele s květy růží, mandlovými květy nebo vinné koupele. Nicméně nově nabízí například i pivní lázně. Dále se zde můžete setkat se zábaly z rašeliny, z černého jílu nebo parafínové zábaly. Popřípadě aromatické masáže, masáž zad a šíje, ayuervédské masáže, energetické masáže hlavy, lávovými kameny, medové masáže, baňkové masáže nebo lymfodrenáže. Specialitou těchto lázní pak je tradiční východní medicína známá jako Shia-tsu, což je thajská masáž akupunkturou. Můžete tedy vidět, že lázně Jeseník svým návštěvníkům nabízí opravdu hodně.

A to vše v nádherném prostředí Jeseníků, které lží na až osmdesáti různých pramenech a pramínkách, ke kterým vede i řada naučných stezek. Pokud tak lázně Jeseník navštívíte, rozhodně nezaváháte. Nejen, že Vás nechají relaxovat, ale ještě Vám nabídnou řadu nádherných míst v okolí Jeseníků, které stojí za to navštívit.