Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad leží v okrese Jičín v malebném podhůří Krkonoš, jehož kotlina je právem označována za jednu z nejčistších. Díky bohatým nalezištím rašeliny zde vznikly slatinné lázně, které se díky modernizaci objektů staly neméně oblíbeným českým klenotem.

Lázně Bělohrad jsou účinným pomocníkem při léčení pohybového ústrojí, revmatických chorob, bolesti kloubů, pooperačních stavů a při léčení úrazů. Díky nabízeným službám jsou dnes lázně Bělohrad známé nejen v České Republice, ale také daleko za našimi hranicemi a to především v Německu a Holandsku.

Historie datuje lázně Bělohrad do roku 1885 kdy byli založeny pruskou hraběnkou Annou z Asseburgu.

Anenské slatinné lázně Bělohrad

Anenské slatinné lázně Bělohrad mají téměř 130letou historii, během níž si účinky lázní vyzkoušelo hned několik generací návštěvníků. Samotné lázně leží v krásné oblasti obklopené lázeňským parkem Bažantnice.

Hlavní filozofií lázní je individuální přístup a neustále zkvalitňování služeb. I díky tomu se Anenské slatinné lázně mohou pyšnit mezinárodním certifikátem kvality ITI TÜV Mnichov.

Lázně Bělohrad léčili i mnoho významných osobností České Republiky. Své dny zde strávili například Eliška Krásnohorská, Dominik Hašek či Jiří Krytinář.

Ubytování lázně Bělohrad

Mimo lázeňských pobytů zaměřených na léčbu zmíněných nemocí jsou lázně Bělohrad vhodné také pro regeneraci, odpočinek a nabrání nových sil. Využít můžete některý z lázeňských pobytů zaměřených na jednotlivé činnosti a procedury či pouze jako ubytování. Více informací získáte ve dvou hlavních lázeňských střediscích a to ve Spa resort Tree of Life a lázeňské rehabilitační klinice Anenské slatinné lázně.

Okolí lázní Bělohrad

V samém okolí je vždy co dělat. Navštívit můžete barokní zámek z přelomu 17. a 18. století, s kaplí zasvěcenou Janu Evangelistovi. Bohužel je možné zámek si prohlédnout pouze z jeho venkovní části, vnitřní je totiž používána jako internát pro odborné učiliště. Podobný skvostem je také kostel všech Svatých z roku 1689. Navštívit můžete Fričovo muzeum či lázeňský park Bažantnice. V širším okolí naleznete například zoologickou zahradu ve Dvoře Králové či Prachovské skály severozápadně od Jičína.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *