Zahájení lázeňské sezóny 2011 (Karlovy Vary, Teplice, Mariánské lázně, Jáchymov atd.)

Jako každý rok i letos se v nejznámějších českých lázních bude konat kulturně společenská akce, spojená se zahájením lázeňské sezóny. Ta má za úkol nejen zvýšit popularitu dané lokality, ale také představit samotné lázně a novinky svým hostům. Jaké jsou termíny zahájení lázeňské sezóny v nejznámějších českých lázních?

Zahájení lázeňské sezony lázně Poděbrady

Datum zahájení: 29.4.2011 – 1.05.2011 sobota-neděle
Místo konání: lázeňská kolonáda

103. lázeňská sezóna bude slavnostně zahájena také v Poděbradech a to na přelomu dubna a května. Těšit se můžete na cca třicítku vystoupení především lokálních kapel a skupin. Mezi známými osobnostmi vystoupí například talentovaný Tomáš Klus.

Program záhájení lázeňské sezony Poběbrady: ZDE (PDF)

Zahájení lázeňské sezony Velké Losiny

Datum zahájení: 30.4.2011 sobota

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny ve Velkých Losinách je naplánováno na 1. víkend v květnu a to tradičně otevřením venkovního termálního koupaliště.

Zahájení lázeňské sezony Karlovy Vary

Datum zahájení: 06. – 08.05.2011 pátek-neděle
Místo konání: Třída T. G. Masaryka, Prostranství před GH Pupp, Prostranství před hlavní poštou, Karlovarské městské divadlo, Husovka, Lidový dům, Mlýnská kolonáda, Prostranství před LH Thermal, Dvořákovy sady a další lokality.

V dnech 6.5.2011 až 8.5.2011 proběhne zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech. Těšit se můžete na nespočetné kulturní akce a představení, které vyvrcholí tradičním historickým průvodem Karla IV. a svěcením pramenů.

Mezi známými osobnostmi, které se při zahájení lázeňské sezóny Karlovy Vary objeví na pódiu bude například Marek Ztracený, Ready Kirken, Tajfun, Yellow, Ladislav Kerndl a desítky dalších známých i méně známých osobností. Těšit se můžete také na Czech Food Cup, festival jídla plánovaný na sobotu 7.5. Jistě velice vítanou informací pro vás je také fakt, že vstup je zdarma do vyčerpání kapacity.

Program zahájení lázeňské sezóny Karlovy Vary: ZDE

Zahájení lázeňské sezóny lázně Hodonín

Datum zahájení: 6.5.2011 pátek

Lázeňský kulturní koktejl, přesně tak bylo nazváno slavnostní zahájení lázeňské sezóny Hodonín. Vstup zdarma. Začátek v 10:00, zakončení je plánováno na 20:00.

Program zahájení: ZDE

Zahájení lázeňské sezóny lázně Teplice nad Bečvou

Datum zahájení: 13 – 14.05.2011 pátek-sobota

Akce zahájení lázeňské sezóny Teplice nad Bečvou je spojena s 15. ročníkem Helfštýnského okruhu, soutěže historických vozidel a motocyklů s mezinárodní účastí. Přichastány jsou doprovodné akce pro děti i dospělé. Mezi známými osobnostmi se zde objeví herečka Zlata Adamovská při její autogramiádě. Tahákem bude jistě koncert Felixe Slováčka, který se uskuteční 13. května 2011 v sanatoriu Bečva.

Program zahájení lázeňské sezony: ZDE

Zahájení lázeňské sezóny Mariánské lázně

Datum zahájení: 13. – 15.05.2011 pátek-neděle
Místo konání: kolonáda, Arnika, Společenský dům Casino, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Hotel Bohemia

Již 203. lázeňská sezóna začne v Mariánských lázních. Stejně jako v Karlových Varech i Mariánské lázně nabídnou nespočet kulturních a doprovodných akcí včetně svěcení lázeňských pramenů. Možná se ptáte již od minulého článku, co značí svěcení pramenů. Jedná se o starý zvyk, kde již naši předkové vždy na jaře pečlivě čistili vodní studánky a léčivé prameny.

Tahákem bude jistě Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně, Promenádní koncert lázeňského kvarteta, MELODY MAKERS Ondřeje Havelky a spousta dalších umělců, kteří vám budou chtít zpříjemnit celý víkend.

Zahájení lázeňské sezóny Teplice

Datum zahájení: 27. – 29.05.2011 pátek-neděle
Místo konání: okolí lázeňských domů a v parku Zámecké zahrady

Již 857. zahájení lázeňské sezóny Teplice je naplánováno na pátek až neděli 27.5.2011 až 29.5.2011. Vstup je zdarma.

Vystoupí několik známých osobností. V sobotu se můžete těšit na hvězdnou sestavu mezi níž patří například Meky Žbirka, Jaksi Taksi, Eddie Stoilow, AB Band Aleš Brichta, Sunshine, Miro Šmajda, České srdce, Tomáš Klus, Marián Varga. V neděli potom vystoupí Ilona Csáková, Sto zvířat, Kamil Střihavka, David Deyl, Moravěnka, Banjo Band Ivana Mládka, František Nedvěd ml. & sk. Pohoda a další umělci.

Asi největší lákadlem bude československý slavík Meky Žbirka. Program je pouze orientační, je možné, že proběhnou určité personální změny, je třeba s tím počítat až bude venku oficiální program.

Program zahájení lázeňské sezony Teplice: ZDE

Záhájení lázeňské sezony lázně Jáchymov

Datum zahájení: 29. – 31.05.2011 neděle-úterý

Již po 104. budou slavit zahájení lázeňské sezóny lázně Jáchymov. Tentokrát se celá akce ponese ve znamení známé osobnosti, kterou je Marie Curie Sklodowská a František Běhounek, kteří jsou s historií lázní Jáchymov spjati. Pro návštěvníky bude připraven doprovodný program, středověký jarmark a další kulturně společenské akce.

Máte tip na zahájení lázeňské sezony ve zde nezmíněných lázních? Dejte nám to vědět do komentářů.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *