Jaký druh masáže zvolit pro vaše tělo?

Cítíte se unaveni, jakoby jste na svých ramenech nosili pytel písku? Bolí vás záda, hlava a nemáte náladu se s nikým bavit? Zajděte si na masáž a vaše problémy budou rázem pryč. Během pár minut budete jako znovuzrození.

Masáže je dobré vybírat podle aktuálních problémů. Je dobré si uvědomit co vlastně od masáže čekáte. Mohou vás zbavit bolestí zad, beder, krku, také vám mohou výrazně usnadnit psychický život například při poruše spánku, stresu či migréně. Konečným důsledkem při výběru masáže by měli být vaše finanční možnosti a čas.

Masáže pro uspěchané (do 30ti minut)

Masáž zad a šíjejedna z nejoblíbenějších masáží ze všech. Je vhodná pro lidi jejich práce se odehrává sezením u počítače či v jiném sedavém zaměstnání. Masáž zad a šíje odstraní ztuhlost a bolestivost v oblasti lopatek a ramen a dokonale uvolní vaše tělo. Masáž by navíc neměla zabrat více jak 30 minut.

Masáž lýtek a chodidel – rychlá masáž využívající akupresurní body na chodidlech. Většina lidí si myslí, že masáž lýtek a chodidel uvolní především vaši dolní část těla, opak je pravdou, některé body na chodidlech dokáží uvolnit celé tělo a to například i šíji. Přesto její využití je většinou právě zaměřeno na oteklé a těžké nohy či po sportovních výkonech.

Masáž hlavyuvolňuje svaly na krku a prokrvuje vlasovou pokožku. Pročišťuje myšlení a pomáhá zvýšit kvalitu vašich vlasů. V neposlední řadě pomáhá také proti bolesti hlavy a zlepšuje koncentraci. Indové se této lahůdce oddávají každý den. Masáž hlavy je součástí jejich každodenního života.

Klasické masáže

Sportovní masáž – ideální je v případě, že jste podcenily strečink před sportovním výkonem a vaše svaly vám doslova hoří. Svaly jsou totiž zaplaveny kyselinou mléčnou a pouze zkušení maséři dokáži bolesti svalů zmírnit. Masáž vám prokrví tkáně, odplaví toxiny a to vše až do hlubších vrstev vašich svalů. Účinky jsou vynikající.

Rehabilitační masáž – rehabilitace po úrazu ale například i náhlé zablokování krku, rukou či zad vám pomůže vyřešit rehabilitační masáž specializující se právě na tyto problémy. Rehabilitační masáž je kombinací správných masážních úkonů a rehabilitačních cviků uvolňujících napětí.

Aroma masáž – relaxace v plném slova smyslu je založena na jemnosti a pohodě. Použití esenciálních olejů při masáži pomáhá uvolňovat stres a povzbuzuje.

NÁŠ TIP: Aktuální nabídka masáží

Asijské masáže

Thajská masáž – je založena na stimulaci akupresurních bodů a protahovacích cviků. Dokonale uvolňuje vaše tělo a pohodu mysli. Thajská masáž navíc očišťuje vaše energetické dráhy.

Shiatsu masáž – je založena na jemném tlaku dlaní a pracuje se systémem akupunkturních drah. Její vznik je kombinací čínských a japonských znalostí.

Baňkování – tento druh masáže uvolňuje blokaci svalů a očišťuje organismus od toxických látek a to pomocí zahřátých baněk umisťovaných na problémové partie.

Speciální masáže

Masáž lávovými kameny – výborná relaxační masáž používá pro své účely nahřáté čedičové kameny. Teplo a tlak působí přes kamínky rozmasíruje všechny problémové části vašeho těla. Díky teplu a tlaku je masáž velice důkladná a žádné místo neunikne jejím účinkům.

Sladké masáže v pravém slova smyslu

Medová masáž – pomáhá odbourávat toxin z našeho těla. Působí skvěle na bolesti zad. Její využití je ale mnohem větší. Ženy uvítají výborné vlastnosti medu při boji s celulitidou na stehnech a zadečku.

Čokoládová masáž – pomáhá zlepši náladu a má zkrášlující účinky pro naši pokožku. Kakao obsažené v čokoládě totiž výrazně omlazuje pokožku a zabraňuje pronikání volných radikálů do těla. Naprostá relaxace je zaručena vůní čokolády. Po vstřebání je dobré masáž kombinovat s čokoládovým zábalem, vaše masáž se tak ještě více prohloubí.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *