Termály Velký Meder

Termály Velký Meder

Termály Velký Meder leží na jižním Slovensku poblíž hranic s Maďarskem. Samotné město a jeho okolí je protkáno zajímavými historickými a kulturními památkami, hlavní turistickým lákadlem jsou ovšem místní termální lázně s přírodními léčivými prameny vyvěrajícími z hloubky 1 500 metrů o teplotě 56 – 76,5 °C.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Velký Meder

Velký Meder – termály

Termály Velký Meder byli otevřeny v roce 1974 a svým návštěvníkům poskytují služby téměř 365 dní v roce s výjimkou štědrého dne. Otevírací doba termálních lázní Velký Meder je od 9:00 do 21:00 každý den v týdnu.

Areál termálních lázní Velký Meder

Samotný areál je obklopen obrovským lesoparkem o rozloze až 100 ha. Areál je rozdělen na krytý a venkovní komplex.

Krytý komplex

Krytý komplex je podstatně modernější a nabízí mnohem lepší služby. Nachází se v něm celkem 6 bazénů včetně dětského, polokrytého, rekreačního či krytého plaveckého bazénu. Teplota vody v jednotlivých bazénech se pohybuje od 30°C do 37°C. V krytém komplexu termálů Velký Meder se nachází také dva více jak 65 metrové tobogány a velké dětské hřiště plné vodních atrakcí.

Uvnitř krytého komplexu dále najdeme množství wellness zařízení pro vaši relaxaci a odpočinek. Saunové centrum, vířiví bazén – jakuzzi, magnetoterapie či masážní centrum je jen ukázkou toho, co vše lze v termálních lázních Velký Meder najít.

Venkovní areál – termály Velký Meder

Ve venkovní části nalezneme 3 bazény.

  • Plavecký o teplotě 25°C
  • Italský bazén o teplotě 28°C
  • Venkovní dětský bazén s atrakcemi o teplotě 30°C

Ani „venku“ nebudete ochuzeni o některé zajímavé a zábavné atrakce. Příkladem je téměř 100 metrový tobogán Spiro či dětský tobogán Had. Specialitou je 18 metrový tobogán Kamikadze. V samé blízkosti venkovní části termálních lázní Velký Meder se nachází také Tarzanova dráha.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Velký Meder

Zajímavé služby v termálech

Termální lázně Velký Meder nabízí standardní lázeňské služby mezi kterými nechybí masáže (relaxační, sportovní, reflexní, aromaterapeutická masáž a další). Vyzkoušet můžete také účinky solné jeskyně či salonu krásy. V sezóně je možné denně absolvovat aquaerobic ve třech denních termínech. K dispozici jsou také restaurační služby a to především rychlé občerstvení, kde můžete vašim dětem zakoupit hranolky, hamburgery a další jídlo.

Ceník vstupného 2016 – termály Velký Meder

  • Dospělí 6,00 € na 3 hodiny / 8,50 € na celý den v pondělí až pátek
  • Dospělí 7,00 € na 3 hodiny / 9,50 € na celý den v sobotu a neděli + od 27.06. – 01.09.
  • Děti od 3 do 15 roků, ZŤP 4,00 € na 3 hodiny / 5,50 € na celý den ve všední dny
  • Dospělí nad 60 roků 5,00 € na 3 hodiny / 6,50 € na celý den ve všední dny, o víkendu potom 6,00 a 7,5 euro

K dispozici jsou také zvýhodněné vstupenky tzv. rodinné balíčky pro dva dospělé a 1 až 2 děti. Za každých započatých 15 minut nad rámec vaší vstupenky zaplatíte 0,5 euro.

Město Velký Meder

Město Velký Meder (maďarsky Nagymegyer) leží cca 65 kilometrů od Bratislavy a 25 kilometrů od města Gyor. V letech 1948 až 1990 se město jmenovalo Čalovo. První zmínka o městu pochází z roku 1268, avšak o přesném datu založení města se stále vedou diskuse. Momentálně žije město Velký Meder a jeho 9 000 obyvatel lázeňským životem.

V okolí města naleznete mnoho historických památek, jmenujme například kostel svatého Štěfana, kostel svatého Martina, kalvínská a římsko – katolická zvonice (Bodza), kostel Svatého Ondřeje a mnoho dalších památek, které stojí za vidění.

Velký Meder ubytování

Lázeňské město Velký Meder nabízí široké možnosti ubytování pro všechny kategorie návštěvníků. Připravily jsme pro vás společně s našimi partnery dvě zajímavé ukázky ubytovacích zařízení hodnocené samotnými návštěvníky objektů. Lázně Velký Meder jsou velkým lákadlem a proto by ubytování mělo představovat určitou kvalitu, abychom nebyli z pobytu zklamáni.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Velký Meder

1 Comments

  1. vladimíra

    DOBRÝ DEN,16.4. JEDEME DO TERMÁLU VELKÝ MEDĚR,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JESTLI JSOU OTEVŘENY VŠECHNY VENKOVNÍ BAZÉNY. MOC DĚKUJI V.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat