Termální lázně Vyšné Ružbachy

Termální lázně Vyšné Ružbachy

V jihovýchodním okraji Spišské Magury se nachází obec Vyšné Ružbachy. Díky mnoha léčivým pramenům a termálním vodám zde vznikly také lázně. Termální lázně Vyšné Ružbachy mají mezi lázněmi mimořádné postavení, neboť léčivé prameny, které se zde nacházejí, uzdravují tělo a atmosféra malebné přírody zase duši. Lázně Vyšné Ružbachy leží přibližně 40 km severovýchodně od města Poprad.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Vyšné Ružbachy


Lázně, které uzdravují

Pokud se rozhodnete slovenské lázně Vyšné Ružbachy navštívit, pak vězte, že jde skutečně o překrásné lázeňské městečko. Zvláštností lázní je především jezírko Kráter, které je naplněné termální vodou z pramene Izabela. Toto jezírko má průměr 20 metrů a vzniklo klesáním travertinových vrchů v okolí minerálního pramene. Další dominantou lázní je Biely dom, který také slouží jako jídelna.

Jednotlivé procedury se nabízí hostům lázní Vyšné Ružbachy v centrální budově Balneoterapie, kde je k dispozici také termální a plavecký bazén. Hosté, kteří jsou ubytovaní v hotelu Strand, využívají také krytého termálního bazénu s přímým přístupem z hotelu.

A jaké nemoci se zde léčí? Především choroby srdečního a cévního aparátu, dále pak dýchací cesty, duševní onemocnění, klimakterický syndrom, některé nemoci z povolání a také rekonvalescence po onkologické léčbě.

Využijte kúpele Vyšné Ružbachy k vašemu zdraví.

Přijeďte sem v létě i v zimě

V létě zde můžete využívat termálního koupaliště s malým ostrůvkem, který je porostlý uprostřed smrky. Jednou z hlavních atrakcí je travertinový lom, ze kterého je nyní galerie soch pod širým nebem. Navštivte termální lázně Vyšné Ružbachy.

Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, můžete využít cyklistické trasy a jezdecký areál. V zimě můžete využít cenově zvýhodněných permanentek do nedalekého areálu Ski – par.

Termální koupaliště Vyšné Ružbachy – fotogalerie

hotel Strand - bazény

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zdroj fotografií: lazne.vysne-ruzbachy.info


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Vyšné Ružbachy