Tatralandia

Aquapark Tatralandia Slovensko se nachází v jedné z nejoblíbenějších a zároveň nejnavštěvovanějších lokalit na Slovensku, poblíž mnoha termálních pramenů a města Liptovský Mikuláš. Tatralandia je vzdálena od centra Liptovského Mikuláše pouhé 2 až 3 kilometry a leží v obci Liptovský Trnovec. V okolí aquaparku Tatralandia můžete obdivovat hory, na druhé straně zase vodní nádrž Liptovskou MARU. O přírodní bohatství tu rozhodně není nouze, navíc relaxace v krásné scenérii Tater je opravdu výjimečná.

Aquapark Tatralandia patří k vůbec největším vodním atrakcím na Slovensku, Česku a Polsku. Nabídka služeb a možností je monstrózní. Jmenujme pouze ve zkratce 29 tobogánů, 11 bazénů, ostrov Pirátů z Karibiku, wellness paradise či jedinečný komplex Tatra-therm-vital. Tato nabídka samozřejmě není konečná, více informací o kompletních službách se dozvíte v sekci Areál aquaparku Tatralandia.


Klikni pro nabídku ubytování v Tatralandii


Tatralandia – aquapark pro celou rodinu

Parkovat je možné bezplatně na nově vybudovaném asfaltovém parkovišti. V areálu je pro vás připraveno 12 občerstvení včetně asijské kuchyně, pizzi, hawai baru a dalších bufetů různého zaměření. Lehátka je možné v areálu využívat bezplatně. Celý den jsou k dispozici u všech bazénů plavčíci a také animátoři starající se o vaši zábavu.

V blízkém okolí se nachází termální koupaliště Bešeňová.

Mezi oblíbené výlety do okolí patří Západní, Nízké a Vysoké Tatry, kde na vás čeká opravdové dobrodružství v horském terénu. Milovníci odpočinku zase uvítají příjemné náměstí v Liptovském Mikuláši, kde na vás čeká cca 20 restaurací, kaváren a cukráren s venkovním posezením přímo v prostředí rušného města. Oblíbená je i cykloturistika. V těsné blízkosti aquaparku se nachází westernové městěčko Šikluv Mlýn (Šikland), který nabízí zábavu pro celou rodinu na dlouhé hodiny.

Že je Tatralandia velice oblíbená a známá dokazují i návštěvy mnoha celebrit. Jmenujme například soustředění finalistek MISS Slovensko 2008, které tu strávily 5 dní v místním ubytovacím zařízení Holliday Village Tatralandia. Ubytování se nachází v přímé blízkosti aquaparku. Natáčel se zde také velice oblíbený slovenský pořad Modré z nebe, jehož úkolem je plnit ty nejtajnější přání.

Areál aquaparku Tatralandia

Nabídka a možnosti aquaparku Tatralandia jsou opravdu výjimečné. Navíc díky mořské vodě, která tu před 40 miliony lety byla je koupání v aquaparku Tatralandia zdraví prospěšné. Vhodně působí především na dýchací a pohybové ústrojí.

Bazény

Aquapark má k dispozici 11 bazénů, z nichž hned 8 je napuštěno termální vodou o teplotě 26 až 38 °C. Tři z osmi termálních bazénů jsou kryté. Dále tu najdeme 3 letní bazény s ohřívanou vodou o teplotě 28 – 32 stupňů. Jedná se o klasický plavecký bazén, bazén s několika desítkami atrakcí a dětský bazén o rozloze 300 metrů čtverečních.

Tobogány

Tobogány patří mezi nejrušnější atrakce Tatralandie. Najdeme tu hned 29 tobogánů a klouzaček různých délek, velikostí, tvarů a rychlostí. Devět z nich je otevřeno celoročně a to: Rapido, Monkey Slide, Jungle Raft, Black and White, Rocket, Snake, No-limits a Volcano. Mezi sezónní tobogány patří mimo jiné exkluzivní vodní U-rampa, která je zároveň největší vodní rampou v Evropě s názvem Boomerang Raft Ramp. Pokud máte rádi adrenalin potom navštivte nejstrmější tobogán FREE FALL, v překladu volný pád. Nejdelším vodopádem je 100 dlouhá černá díra BLACK HOLE. Naopak spoustu zábavy zažijete na párty tobogánu CRAZY RIVER. Kompletní přehled tobogánů přineseme v některém z dalších článků v našem SPAmagazínu.

Atrakce

Mimo samotné atrakce mezi něž patří především tobogány a samotné bazény nabízí aquapark Tatralandia také spoustu jiných možností zábavy. Mezi ně patří například Tatra-Therm-Vital. Jedinečný komplex masážních bazénů, saun, parních a vodních masáží a dalších atrakcí, které jsou jako stvořené pro relaxaci a odpočinek našeho těla.

Lezecká lanová dráha Tarzanie (Tarzanova cesta) je nejdelší lezeckou dráhou ve Střední Evropě. Pokud máte rádi adrenalin vydejte se 7 metrů nad zem a dokažte si svou fyzickou a psychickou sílu. K dispozici máte hned 3 stupně obtížnosti:

- vysoká – červená – 33 překážek, délka 470 m
- střední – modrá – 29 překážek, délka 440 m
- nízká – zelená – 23 překážek, délka 390 m

Další atrakce nalezneme v sekci Summer city, kde jsou připraveny nejrůznější zážitky pro ty nejmenší, ale i pro dospělé. Bubble city je obrovský nafukovací komplex, kde se vyřádí každá věková kategorie. Otestujete si svoji rychlost a balanc, ale především zažijte obrovské množství zábavy.

Pro nejmenší je v areálu připraven nafukovací hrad s motivem džungle Inflatable Castle Jungle. Dále potom vláček a tarzanova cesta pro nejmenší. Dospělí se nejspíše vyřádí při paintballu nebo při skocích na 8mi připravených profesionálních trampolínách. Stále nekončíme. Rozdejte si to v fotbale na vlhku, něco podobného je možné vidět také na Máchově jezeře a zaručuji vám, že se budete smát ještě desítky minut poté. Nechybí plochy pro plážový volejbal, fotbal či stolní tenis. A stále jsme nevyjmenovali všechny možnosti, které aquapark Tatralandia skrývá, poznání zbytku už je pouze na vás.

Pokud jsme vás stále nepřesvědčily, že aquapark Tatralandia je ideálním místem pro trávení dovolené s celou rodinnou, zkuste se podívat na možnosti trávení volných chvilek v okolí a dozajista budete přesvědčení. Poznání slovenské krajiny, jeskyní a hor, k tomu koupání ve zdravé termální vodě, možnost zajít do westernového městečka Šikluv Mlýn a další desítky možností jsou zárukou kvalitní dovolené.


Klikni pro nabídku ubytování v Tatralandii


Fotografie z aquaparku Tatralandia

Fotografie z vlastního archívu. Aquapark Tatralandia byl focen z hlavní silnice a z parkoviště.

Otevírací doba

  • Letní sezóna od 12.6.
  • Otevřeno denně od 9:00 do 21:00

Ceník

Ceník Tatralandia

Ceník Tatralandia

Tatralandia ubytování

Aquapark Tatralandia nabízí ubytování přímo u termálních bazénů ve vybudované umělé vesničce sestávající z apartmánů a hotelu. Je-li vaším cílem zejména aquapark Tatralandia je ubytování ideální.

Aquapark Tatralandia
Jediné ubytování ležící přímo v blízkosti aquaparku Tatralandia. Ostatní ubytovací zařízení jsou ve vedlejších obcích a městech. Hledáte-li zajímavé ubytování přímo v blízkosti termální body, Holiday Village Tatralandia ** je ideálním řešením.
Hodnocení: (8,8 / 10)
Ubytování od: 781 Kč
Zobrazit další hotely

Zajímavé odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat